הסכם מתנה

נותן מתנה יכול לתת מתנה- מקרקעין ו/או מטלטלין ו/או כסף למקבל המתנה.

מתנה כהגדרתה ניתנת ללא תמורה מצד מקבל המתנה, הסכם זה יערך בע"פ או בכתב.

באשר למתנה המתייחסת לנכס מקרקעין- יש לערכו בכתב ע"י תצהיר נותן המתנה , בתצהיר תיאור הנכס ופרטיו. בנוסף יש לערוך תצהיר למקבל המתנה המתייחס לנכס. לאחר מכן יש לבצע דיווח למיסוי מקרקעין בלשכת רישום ו/או מנהל מקרקעי ישראל ו/או חברה משכנת כל מקרה לגופו.

אפשר לתת כסף במתנה- במזומן או שיק. כאשר מדובר בסכום משמעותי רצוי שיערך הסכם בכתב בכדי שלא יהיה בעתיד ויכוח האם המתנה ניתנה כמתנה או כהלוואה. במקרים רבים הורי בני זוג נותנים מתנה כספית לזוג המתחתן אך כאשר שני בני הזוג רבים ולעיתים מתגרשים , טוענים הורי הצד שנתנו את הסכום הכספי כי הוא ניתן כהלוואה ולא כמתנה.

הסכם מתנה יכול להיות מותנה בעשיית פעולות טיפוליות ו/או אחרות מנותן המתנה היינו – המתנה מותנית. לעיתים נותן אדם דירה במתנה לבנו או לחברו , בהסכם ניתן לקבוע כי במקרה של סכסוך בין הצדדים לא יושלך לרחוב נותן המתנה, למעשה נותן המתנה מגן על עצמו באמצעות הערת אזהרה בלשכת רישום המקרקעין אשר אינה מאפשרת למקבל המתנה למכור את הדירה מה גם שלהערת האזהרה יצורף ההסכם עצמו המקנה לו זכות מגורים לכל ימי חייו ואולי גם אפשרות לאפשר לבן/בת זוג לגור יחד עמו בדירה האמורה.

לייעוץ משפטי בנושא מזונות ילדים התקשרו עכשיו או מלאו את טופס יצירת קשר

 צרו קשר
04-8668882
שד' פל-ים 2, חיפה

יש לך שאלה נוספת?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מעו"ד שרין סולן חייגו עכשיו 04-8668882 או לחצו על הלינק הבא, מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.