זכויות סבים להסדרי ראייה

בהתאם לתקנה מס' 258כא1(א) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד – 1984 ("בקשה לישוב סכסוך בין הורי הורה לבין הורה"), ניתן לעתור לבית המשפט, במקרה בו מסוכסך אחד מהוריו של הקטין עם הוריו ו/או הורי הצד שכנגד, על מנת ליישב הסכסוך (וכמו גם על מנת לבקש את בית המשפט לקבוע את הסדרי ראיית הורי ההורה עם הקטין, שהינם – הלכה למעשה – סביו של הקטין).

במקרים בהם על בית המשפט להכריע בדבר סכסוך בין הורי ההורה עם ההורה, הרי כי טרם לבחינת בית המשפט את טענות הצדדים גופן – יעמדו טובתו ורווחתו של הקטין לנגד עיניו של בית המשפט, אף גם לפני זכויותיהם של הורי ההורה (וכן חרף רצונם לקיום קשר עם האחרון).

מטבע הדבר, יודגש ויצוין כי קיומו של קשר יציב, איכותי ורגיש בין הקטין לבין הורי הוריו, חשוב עבור הקטין, בעוד אין כל סיבה (ובמקרים "רגילים", בהם התא המשפחתי עומד יציב ואיתן), כי בית המשפט ידחה בקשת הורי הורה לקיום הסדרי ראייה עם נכדו.

למותר לציין, כי נוכחותם של הורי ההורה (שהינם, כאמור – סביו של הקטין) בחיי הקטין, הינה חלק אינטגראלי ומשמעותי עבור הקטין, אשר תורמת להתפתחותו של הקטין (ולרבות תרבותו, חיבור הקטין לשורשיו ולמשפחתו המורחבת וכל היוצא באלו).

לייעוץ משפטי בנושא מזונות ילדים התקשרו עכשיו או מלאו את טופס יצירת קשר

 צרו קשר
04-8668882
שד' פל-ים 2, חיפה

יש לך שאלה נוספת?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מעו"ד שרין סולן חייגו עכשיו 04-8668882 או לחצו על הלינק הבא, מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.