חטיפת ילדים

בהתאם לחוק אמנת האג (החזרת ילדים חטופים), התשנ"א – 1991, אשר אימץ את עקרונות אמנת האג (האמנה בדבר ההיבטים האזרחיים של חטיפה בינלאומית של ילדים, אשר נחתמה ביום 25/10/1980, הולנד).

חוק אמנת האג (החזרת ילדים חטופים), התשנ"א – 1991, בא להבטיח מניעת "הברחת" קטינים מגבולות מדינת ישראל (וכן מכל מדינה אחרת בה מתגוררים הצדים כדרך קבע, בהתאם לנסיבות) וכן להבטיח קיום פסיקת משמורת ו/או הסדרי ראייה.

במצב דברים בו אכן נחטף קטין (גם אם באם אין כרוך הדבר באי-רצון הקטין, לעיתים מפאת גילו והסתת הצד ה-"חוטף"), מבלי הסכמתו ו/או ידיעתו של הצד שכנגד – על האחרון לעתור לבית המשפט (ובהתאם לחוק אמנת האג), בתביעה להשבת הקטין למקום מגוריהם הטבעי והקבוע של הצדדים.

ההורה שאינו משמורן, זכאי להסדר ביקורים עם ילדיו הקטינים. אם הקטינים מצויים במשמורת האם וחפצים לעבור למשמורת האב, יכול האב להחזיקם, באופן חוקי, רק אם יעתור בתביעת משמורת מטעמו ובבקשה למשמורת זמנית, אשר תאושר. החזקתם, בניגוד לפסיקה קיימת, היא בזיון של החלטה שיפוטית ומעין חטיפת הקטינים.

בחטיפת קטינים,הכוונה,ללקיחתם בניגוד לפסיקת משמורת ו/או הסדרי ראייה והעברתם ע"י ההורה האחר למקום מגורים אחר ו/או עיר אחרת ו/או מדינה אחרת.

ההורה המשמורן יעתור בבקשה לאכיפת ההחלטה הקיימת ולצו עשה להשבת הקטינים. אם מדובר בהעברת הקטינים למדינה אחרת, תוגש תלונה במשטרה ותוגש תביעה להשבת הקטינים בהתאם לאמנת האג.

לייעוץ משפטי בנושא מזונות ילדים התקשרו עכשיו או מלאו את טופס יצירת קשר

 צרו קשר
04-8668882
שד' פל-ים 2, חיפה

יש לך שאלה נוספת?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מעו"ד שרין סולן חייגו עכשיו 04-8668882 או לחצו על הלינק הבא, מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.