מבחן מסוגלות הורית

בהתאם לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב – 1962 במצב דברים בו אין יכולים הוריו הטבעיים (וכן כל אפוטרופוס אחר אשר מונה על הקטין), בעוד במצב דברים זה – יבקש בית המשפט (בין היתר ובהתאם לנסיבות) כי תקבע לצדדים בדיקת מסוגלות הורית, בעוד העיקרון המדריך (הן את בית המשפט והן את המעורבים בבדיקת המסוגלות ההורית), הינו טובתו ורווחתו של הקטין.

בדיקת המסוגלות ההורית, הינה בדיקה הנערכת על ידי פסיכולוגים וכן מומחים אחרים אותם ממנה בית המשפט, לנוכח השכלתם וכן כישוריהם של הגורמים המאבחנים וזאת על מנת (בין היתר), ליתן המלצות האחרונים בדבר הסדרי הראייה וכן המשמורת על הקטין.

למותר לציין ובשל העובדה כי במקרים רבים, ההמלצות אשר ניתנות בבדיקת המסוגלות ההורית, הינן אינדיווידואליות, בעוד המשליכים הישירים (ובין היתר), הינם הגורם הבודק, מצב רוחו של הנבדק (וכן של הקטין) בעת עריכת הבדיקה ובעוד נהיר ומובן כי ייתכן ובוחן מסוים, יתן המלצותשונות לחלוטין מבודק אחר (הן בהתאם לזהות הבודק והן בהתאם לנבדק).

עוד יוער ויודגש, כי חרף העובדה כי במרבית המקרים – מקבל בית המשפט את המלצות הבדיקה (בעוד כאמור – בית המשפט הוא הממנה ואשר מורה על הבדיקה מלכתחילה), אך ההכרעה וההחלטה בנושא – מוקנית לבית המשפט, אשר איננו מחויב לקבל ההמלצות המתקבלות ממבדק המסוגלות ההורית.

לייעוץ משפטי בנושא מזונות ילדים התקשרו עכשיו או מלאו את טופס יצירת קשר

 צרו קשר
04-8668882
שד' פל-ים 2, חיפה

יש לך שאלה נוספת?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מעו"ד שרין סולן חייגו עכשיו 04-8668882 או לחצו על הלינק הבא, מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.