תביעת אבהות

בהתאם לפרק ה'1 לחוק מידע גנטי, תשס"א – 2000, אשר כותרתו "עריכת בדיקה גנטית לקשרי משפחה", ניתן לעתור לבית המשפט הנכבד, על מנת שייתן האחרון צו לעריכת בדיקת רקמות גנטית (המסתמכת על ממצאי D.N.A), על מנת להוכיח (ולעיתים – להפריך) הורות של אב על קטין. לרב התביעה מוגשת ע"י הקטין באמצעות אמו כאשר הצדדים אינם נשואים והאב מתכחש לאבהותו כדי לשחררו מחיוב מזונות כלפי הקטין.

בתביעת האבהות תפרט האם,את קשריה האישיים לרבות האינטימיים עם האב ואם יעמד בסירובו להכיר ברך הנולד,תחייבו לעבור בדיקת רקמות ואם יסרב-סירובו יפעל נגדו והאבהות תוכר,למורת-רוחו.

לפני תקופה קצרה, הגיע תיק חריג למשרדינו,עת טען האב לאבהות על ילד שנולד לו מקשר זוגי עם אישה כלשהי. בהיותה בהריון נישאה והקטין נרשם כבנו של בעלה החוקי,האב טען שהקטין רשום ע"ש הבעל שאינו האב הביולוגי. אין כאן חשש לממזרות שהרי האם הרתה לאב הביולוגי בהיותה רווקה. האב הרשום,מגדל את הקטין,מכיר בו כבנו החוקי,הגם שאינו האב הביולוגי. האב הביולוגי הופטר מתשלום מזונות, הרישום נותר בעינו אך סוכם כי יהא הסכם ביקורים בין הקטין והאב הביולוגי.

לייעוץ משפטי בנושא מזונות ילדים התקשרו עכשיו או מלאו את טופס יצירת קשר

 צרו קשר
04-8668882
שד' פל-ים 2, חיפה

יש לך שאלה נוספת?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מעו"ד שרין סולן חייגו עכשיו 04-8668882 או לחצו על הלינק הבא, מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.