צוואה וירושה

צוואה וירושה

ירושה – היא עזבון המנוח לאחר פטירתו. העיזבון מתחלק על-פי חוק הירושה התשכ"ה 1965 ליורשים הפוטנציאלים של המנוח שיכולים להיות הוריו אשתו/הידועה בציבור וילדיו. ידועה בציבור לעניין חוק הירושה בתנאי שקיימה את הוראות החוק ועונה על הקריטריונים של ידועה בציבור.

צו ירושה – ניתן בפני רשם הירושות רק לאחר פטירת המנוח וזאת בכפוף להגשת בקשה לצו ירושה בפני רשם הירושות או בבית-דין רבני , הצו ניתן בעיר פטירת המנוח.

צוואה – נערכת בכתב בפני שני עדים, בד"כ בפני עו"ד המתמחה בניסוח צוואות , הצוואה יכולה להיות מופקדת אצל רשם הירושות ואפשר שלא תופקד אצל הרשם אלא תנתן לנהנים בצוואה כדי שיידעו על עריכת הצוואה .

אם נערכה אצל עו"ד – תופקד במשרדו ותימסר לנהניו , לאחר פטירתו. אפשר שהצוואה בכתב תיכתב ע"י המצווה בכתב ידו ובחתימתו ולא בפני שני עדים. צוואת שכיב מרע (גוסס )- תיערך בע"פ בפני שני עדי הצוואה ,שני העדים יערכו את פרוטוקול הצוואה בכתב וימסרו אותו לרשם הירושות , צוואת שכיב מרע בפני עד אחד לא תהא תקפה. טיפול במתן תוקף לירושה – (צו ירושה) לצוואה (צו קיום צוואה) מתבצע בפני רשם הירושות והצוואות שבמקום פטירת המנוח/ה או בבית-הדין במקום מגוריהם. מוגשת בקשה בכתב ובה פרטי המנוח ויורשיו (ע"פ חוק הירושה) ו/או נהניו ע"פ הצוואה. לבקשה מצורפים- תעודת פטירה , תצהיר המבקש-יורש או נהנה ותצהיר עדים שהכירו את המנוח או היו נוכחים בעת עריכת וחתימת הצדדים. בעת בקשת צו קיום הצוואה ו/או צו הירושה הצוואה מתבצע פרסום פרטי המנוח בעיתון יומי – כדי שמתנגד לצו ירושה ו/או מתן צו קיום תוקף לצוואה יגישו התנגדות.

  לייעוץ משפטי בנושא צוואה וירושה התקשרו עכשיו או מלאו את טופס יצירת הקשר 

יש לך שאלה נוספת?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מעו"ד שרין סולן חייגו עכשיו 04-8668882 או לחצו על הלינק הבא, מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.