צו הגנה

אלימות במשפחה

צו הגנה, בשונה מצו הרחקה, ניתן על ידי בית המשפט לענייני משפחה (ולא על ידי משטרת ישראל, כפי שניתן צו ההרחקה) , בבית משפט השלום או בבית דין רבני. על פי סעיף מס' 2(א) לחוק למניעת אלימות במשפחה, התשנ"א – 1991, לפיו: "בית המשפט רשאי לתת צו האוסר על אדם לעשות את אלה כולם או מקצתם או לקבוע להם תנאים (להלן – צו הגנה)".

במקרים רבים (ובפרט בגירושין), נוכח "המשבר" אשר מתעורר בתא המשפחתי, יש לעיתים "לרסן" הצד שכנגד (ככל אשר יהא, הן הגבר והן האישה) ולמנוע באמצעות צו מבית המשפט – לעשות פעולה זו או אחרת, הקשורה בתקשורתו אל מול הצד שכנגד (לרבות מפגשים , איסור כניסה לדירה מסוימת, איסור שיחות טלפוניות וכדומה).

כמו כן ולנוכח הרגשות העזים אשר מתעוררים במהלך הליך גירושין, נתקלים בני-אדם רבים ברצונם להרחיק בן משפחה ספציפי ו/או מקורב לצד שכנגד (לרבות בן-זוגו החדש של הצד שכנגד, מאהבו, חבריו, משפחתו המצומצמת האישית וכדומה), הן מקטינים (וזאת לנוכח החשש מהשפעה ו/או הסתה מגורמים שלישיים) והן מעצמם, בעוד ל-"קרבת הדם" – אין כל תחליף.

לייעוץ משפטי בנושא הסכם הגירה התקשרו עכשיו או מלאו את טופס יצירת הקשר 

 צרו קשר
04-8668882
שד' פל-ים 2, חיפה

יש לך שאלה נוספת?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות מעו"ד שרין סולן חייגו עכשיו 04-8668882 או לחצו על הלינק הבא, מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.


קרא עוד